Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Борис Джонсон остаточно йде з політики в журналістику

Борис Джонсон остаточно йде з політики в журналістику
Фото: REUTERS

Колишнього прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона наздогнав скандал ще з часів його перебування на посаді глави уряду. Комітет із привілеїв британського парламенту оприлюднив доповідь, в якій Джонсона звинувачують у введенні в оману парламенту в зв'язку з вечірками на Даунінг-стріт у розпал пандемії коронавірусу.

Прем'єр має бути взірцем поведінки

Експрем'єр уже визнав, що депутатів було введено в оману його початковими заявами. Однак він стверджує, що на той час вважав їх правдивими, хоча у звіті стверджується, що Джонсон особисто знав про порушення санітарних правил.

Згідно зі 108-сторінковим документом, поведінка Джонсона прирівнюється до «серйозного нехтування» повноваженнями парламенту. І цей злочин стає ще серйознішим через поведінку самого Бориса Джонсона на посаді прем'єр-міністра - найвищого урядовця.

Комітет Палати громад, який регулює застосування парламентських прерогатив, включаючи імунітет, підкреслив у доповіді, що не було жодного випадку, коли чинного прем'єр-міністра Великобританії було визнано винним у навмисному введенні Палати громад в оману.

А навмисне введення парламенту в оману є одним із найсерйозніших поведінкових правопорушень, які можуть вчинити члени парламенту, включаючи членів уряду, відповідно до законодавчих норм британської політики. Зазвичай очікується, що будь-хто, викритий у скоєнні подібного правопорушення, повинен залишити свою посаду.

Чи вдарить це по нинішньому прем'єру Британії

Цей скандал має можливість для продовження. Справа в тому, що, окрім самого Бориса Джонсона та його дружини Керрі, у «ковідних» вечірках брав участь тодішній міністр фінансів і нинішній голова уряду Ріші Сунак. Він також був серед багатьох учасників зборів, яких поліція оштрафувала за порушення «ковідних» правил.

Чи торкнеться цей скандал Ріші Сунака, поки що невідомо - жодних повідомлень із цього приводу немає. Нині ж чинний прем'єр намагається всіляко дистанціюватися від Бориса Джонсона. Британське видання The Guardian повідомило, що Ріші Сунак дуже радий тому, що Джонсон залишає політику, і виступив проти його повторного балотування у депутати парламенту.

«За партію відповідає лідер. Навіщо Ріші (як лідеру Партії консерваторів) пускати Бориса у список кандидатів? Очевидно, що він цього не робитиме. Вечірка має рухатись далі від цього клоунського шоу. Переважна більшість депутатів згодні», - кажуть джерела у Партії консерваторів.

«Ріші Сунак завадив би Борису Джонсону знову балотуватися як члену парламенту від консерваторів до наступних виборів, оскільки між ними почалася неймовірна «словесна війна», - пише The Guardian.

Так, прем'єр-міністр публічно звинуватив Джонсона у спробі пролобіювати призначення своїх близьких союзників до Палати лордів без належної процедури. Джонсон назвав його заяви «нісенітницею».

Тим часом опитування YouGov показало, що у громадськості мало інтересу до повернення Джонсона до парламенту, і лише 25% хочуть, щоб це сталося в якийсь момент у майбутньому. Більшість британців (56%) не бажають, щоб Джонсон знову став депутатом.

Джонсона виштовхали із політики

Борис Джонсон подав у відставку з посад лідера правлячої британської Консервативної партії та прем'єр-міністра у липні минулого року після того, як стало відомо, що в офісі глави уряду проводилися «громадські заходи», які супроводжувалися випивкою, незважаючи на загальну епідемічну заборону.

Але тоді він зберіг свій мандат депутата у Нижній палаті парламенту. Тепер після цього скандалу він відмовився від нього. Це означає, що Борис Джонсон на даний момент не зможе повернутися на жодну урядову посаду, оскільки встановлене британським парламентом звичайне право зобов'язує більшість високопосадовців отримати місце в Палаті громад. Джонсон взагалі має піти з політики, оскільки шлях у депутати парламенту йому закрито.

Згідно з британськими парламентськими правилами, у разі відмови депутата від свого мандата в його виборчому окрузі призначаються додаткові вибори.

І проміжні вибори, на яких обиратимуть наступника Бориса Джонсона до парламенту Великої Британії, вже призначили на 20 липня. "Довибори до парламентського округу Аксбрідж та Південний Райсліп відбудуться у четвер, 20 липня 2023 року, після відставки Бориса Джонсона з посади члена парламенту в п'ятницю, 12 червня", – повідомляє Reuters з посиланням на місцеву раду. Від Консервативної партії на місце у парламенті претендуватиме Стів Таквелл.

Джонсон повернеться у журналістику

Експрем'єр, судячи з усього, має намір повернутися до своєї попередньої роботи та працювати у сфері журналістики. Як повідомляє Politico Europe з посиланням на джерела, Джонсон писатиме щотижневу колонку для видання Daily Mail.

Співрозмовники видання розповіли, що таємничий "ерудований новий колумніст", який з'явився на першій шпальті п'ятничного випуску газети, вказує на Джонсона. Згідно з анонсом, новий колумніст розпочне роботу в суботу.

За даними джерел, за написання колонки Джонсон отримуватиме "шестизначну суму". Написання колонок для Mail стане першою регулярною журналістською роботою Джонсона після того, як він пішов із Daily Telegraph у 2019 році.

Джонсон став першим оштрафованим прем'єром

У сучасній політичній історії Великобританії Борис Джонсон став першим чинним прем'єр-міністром, якого поліція покарала за порушення закону. Цей скандал викликав величезний резонанс у суспільстві, оскільки під час обмежень, запроваджених урядом Джонсона у 2020 році після того, як настала пандемія коронавірусу, протягом багатьох місяців прямі родичі не могли відвідувати один одного або навіть зустрічатися у громадських місцях, якщо вони не жили в одному будинку по сусідству, а населення могло виходити на вулиці лише в особливо виправданих випадках, наприклад, за продуктами харчування чи ліками.