21 вересня
Завантажити ще

Міноборони: Україна на Вільнюському саміті отримає алгоритм вступу до НАТО

Міноборони: Україна на Вільнюському саміті отримає алгоритм вступу до НАТО
Фото: t.me/ministry_of_defense_ua

Заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов переконаний, що саміт НАТО у Вільнюсі зафіксує алгоритм вступу нашої держави до Альянсу. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Гаврилов зазначив, що на саміті у липні країни НАТО "вийдуть на певний порядок нашого вступу, який буде зафіксовано". Він додав, що незважаючи на консенсусний механізм ухвалення рішень та право вето країн-членів Альянсу, він не думає, що "будуть великі проблеми" з ухваленням рішення щодо України.

- Є всі ознаки того, що Україна отримає те, що хоче у певному форматі, – сказав Гаврилов. - Вже зараз на саміті у Вільнюсі Україна чітко має розуміти, що після війни, скажімо, протягом року-двох, після проведення певних процедурних речей ми будемо членами НАТО, – додав заступник міністра.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба озвучив позицію Києва щодо того, що за нинішніх обставин План дій щодо членства вже не має бути обов'язковим елементом на шляху України до НАТО. Як відомо, Фінляндія та Швеція розпочали процедуру вступу без етапу ПДЧ. Кулеба додав, що членство України в НАТО – питання неминуче, і це рано чи пізно відбудеться.