Завантажити ще

Україна та ООН домовились про евакуацію з окупованої частини Херсонщини, але потрібна згода РФ

Україна та ООН домовились про евакуацію з окупованої частини Херсонщини, але потрібна згода РФ
Фото: REUTERS

Україна та ООН домовились про гуманітарну допомогу та евакуацію людей з окупованого росіянами лівобережжя Херсонської області, яке затопило після підриву Каховської ГЕС. Місія відправиться в окуповані регіони, щойно Росія надасть гарантію безпечного проїзду туди. Про це заявило Міністерство зовнішніх справ України після переговорів з координатором з ггуманітарних питань ООН Деніз Браун.

- Сторони домовились, що згадані підрозділи ООН вирушать до уражених зон на тимчасово окупованих територіях з наших територій, щойно Росія надасть доступ та гарантії безпеки. Наразі Організація Об’єднаних Націй очікує на надання зазначених гарантій від російської сторони та доступу до окупованих територій, постраждалих внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС, - сказано у повідомленні.

Групи ООН для надання допомоги та евакуації сформують у Запоріжжі та Херсоні. Глава МЗС Дмитро Кулеба запевнив ООН у тому, що Україна надає всі безпекові гарантії для виконання гуманітарних операцій в усій зоні ураження.

Російські військові підірвали Каховську ГЕС у ніч на 6 червня, вона не підлягає відновленню. Десятки населених пунктів підтопило. Росіяни не організували евакуацію на окупованій частині області, через що жителі вимушені рятуватися самотужки. Українським військовим вдалося врятувати жінку з дітьми, яка сиділа на даху в окупованих Олешках, які затопило на 90%.

Фото
Фото
08 Червня15:53