Завантажити ще

Лукашенко помилував росіянку Сапегу, зняту з літака Ryanair разом із Протасевичем

Лукашенко помилував росіянку Сапегу, зняту з літака Ryanair разом із Протасевичем
Фото: скріншот з t.me/belta_telegramm

Колишню дівчину білоруського журналіста Романа Протасевича, яку також зняли у Мінську з літака Ryanair, випустили з-під варти. Так, росіянка Софія Сапега отримала помилування від президента Білорусі Олександра Лукашенка. Про це повідомляє "БеЛта".

Після того, як Лукашенко підписав наказ про помилування, дівчину передав делегації Приморського краю Росії, яку очолює губернатор Олег Кожем'яко.

- Хочеться подякувати президенту Олександру Григоровичу Лукашенку за ту можливість, яку він мені надав, за той подарунок не лише для мене, а й для всієї моєї родини. За можливість повернутись додому, до своєї мами, до свого батька. За те, що мені було надано другий шанс. Він був даний далеко не багатьом, а мені справді дуже пощастило, - заявила Сапега після звільнення з-під варти.

23 травня 2021 року в Мінську сталося примусове приземлення літака авіакомпанії Ryanair, який прямував з Греції до Литви, після повідомлення про передбачувану наявність вибухових пристроїв на борту. Тоді влада Білорусі затримала журналіста та засновника Телеграм-каналу "Nexta" Романа Протасевича, а також його дівчину Софію Сапегу.

Тоді Сапегі було пред'явлено звинувачення за семи статтями Кримінального кодексу Білорусі та засуджено до шести років позбавлення волі. Самого Протасевича на початку травня цього року білоруський суд засудив до 8 років в'язниці, але пізніше він також отримав помилування.

Новини по темі: Білорусь Журналісти