Завантажити ще

Росіяни відвели свої позиції на 5-15 км після підриву Каховської ГЕС

Росіяни відвели свої позиції на 5-15 км після підриву Каховської ГЕС
Фото: REUTERS/Ivan Antypenko

Росіяни відвели свої підрозділи на лівому березі Дніпра в Херсонській області на 5-15 км після підриву Каховської ГЕС. Про це в ефірі телемарафону розповіла керівниця пресцентру Сил оборони ОК "Південь" Наталія Гуменюк, повідомив Інтерфакс-Україна.

- Вони відійшли на різну відстань, залежно від розливу води, від 5 до 15 км відтягнули свої позиції, - сказала вона.

Гуменюк заявила, що росіяни розпочали  свій рух на лівому березі за декілька днів до теракту.

Водночас РФ продовжує обстрілювати правий берег навіть під час евакуації, а також розганяє інформацію про те, що бойова робота Сил оборони не дає змоги евакуювати жителів на окупованому лівому березі Дніпра в Херсонській області.

- (Вони) не припинили обстрілів правого берега і безпосередньо під час евакуації та роботи груп поліцейських і рятувальників із місцевим населенням стріляли по тих районах Херсона, які позаливало, і знову обстріляли торговельний центр у самому Херсоні, сприймаючи його як хаб, де можуть збирати кошти для допомоги, - розповіла вона.

Представниця ОК "Південь" запевнила, що Сили оборони не ведуть вогневої роботи по місцях, де перебувають мирні жителі.

За її словами, Сили оборони працювали над тим, щоб відсунути окупантів хоча б на 30 км від Херсона, щоб вони припинили його артилерійські обстріли. Але з боку росіян почастішали мінометні обстріли, також зберігається небезпека авіаударів.

6 червня Наталія Гуменюк розповіла, що підтоплення на Кінбурнській косі може бути досить критичним, аж до того, що тимчасово півострів може стати островом. Це ускладнить логістику Росії, яка використовує західну частину коси для обстрілів.