Завантажити ще

Кінбурнська коса може стати островом через підрив Каховської ГЕС

Кінбурнська коса може стати островом через підрив Каховської ГЕС
Фото: commons.wikimedia.org/wiki/User:Darkngs

Кінбурнська коса на Чорноморському узбережжі Миколаївської області може стати островом через підрив Каховської ГЕС. Про це повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

- За попередньою інформацією від служб, підтоплення Кінбурськоі коси не буде, але може (теоретично) підтопити дорогу і тимчасово півострів стане островом, - написав голова Миколаївської ОДА у своєму телеграм-каналі.

Керівник Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк в ефірі телемарафону сказала, що підтоплення на Кінбурнській косі може бути “досить критичним аж до того, що тимчасово півострів може стати островом". Це ускладнить логістику Росії. 

- Вони й зараз не перебувають там постійно. Західна частина Кінбурнської коси, з якої вони здійснюють обстріли, вона, як правило, використовується ними як безпосередньо вогнева позиція: вони прибувають туди, обстріляли - й ретируються, усвідомлюючи, що одразу отримають у відповідь, – цитує Гуменюк "Українська правда".

Раніше у вівторок речниця Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк розповіла, що після підриву Каховської ГЕС смуга вогневих позицій росіян посунеться далі від лівого берега. Це означає, що херсонцям на правому березі буде “трошки легше” стосовно обстрілів.

Через підрив Росією Каховської ГЕС уночі 6 червня Україна евакуювала понад тисячу жителів Херсонської області. Перший потяг з людьми прибув з Херсона до Миколаєва. За даними ГУР, російські окупанти замінували Каховську ГЕС ще у квітні 2022 року, а у жовтні додатково замінували шлюзи та опори.