Завантажити ще

Зеленський запевнив, що загарбників Каховської ГЕС покарають

Зеленський запевнив, що загарбників Каховської ГЕС покарають

Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань встановлюють, як російським силам вдалося захопити Каховську гідроелектростанцію вже у перші дні війни. Про це заявив президент Володимир Зеленський у ході прес-конференції.

– Несе відповідальність той, хто завдяки кримінальній справі буде встановлений, що він, вони несуть відповідальність. Кримінальна справа така є. ДБР і Служба безпеки цим займаються... Ми ж з вами дорослі люди, ми ж розуміємо, що якщо з якогось містечка чи міста хтось кудись іде, то йдуть усі. Хтось, хто залишився, – він у полоні чи він загинув. А ті, хто вийшли, то вони вийшли. І треба подивитися, хто вийшов та які накази вони отримали: вони зрадники чи були накази? Тому є кримінальна справа. Завдяки кримінальній справі і будуть висновки, – сказав президент.

Зеленський зазначив, що здогадується про події, що сталися у дні захоплення Каховської ГЕС, але свої аргументи розголошувати не став.

– Я для себе знаю. Як мені здається. Мені здається, я розумію, що сталося, - наголосив він.

Вночі, 6 червня, стався вибух Каховської гідроелектростанції, проведений російськими окупантами. Внаслідок вибуху було зруйновано машинний зал та сама станція. Це призвело до виникнення екологічної катастрофи, оскільки вода з водосховища стала затоплювати прилеглі міста та села, і було розпочато евакуацію населення. Підрив дамби Каховської гідроелектростанції також спричинив проблеми з подачею води в містах Кривий Ріг, Маргані та Нікополі.