Завантажити ще

Україна може відновити роботу аміакопроводу до Одеси

Україна може відновити роботу аміакопроводу до Одеси
Фото: wikipedia.org

Президент Володимир Зеленський припустив, що Україна може поновити роботу аміакопроводу Тольятті-Одеса. Про це він повідомив у ході прес-конференції.

- Загалом, якщо говорити про аміак, якби ви запитали мене, чи можемо ми відновити цю роботу, то ми розуміємо, що так, якщо це буде потрібно – так, – сказав президент.

Як зазначив президент, ситуація з обстрілом трубопроводу перебуває під контролем. Наразі безпека громадян забезпечена і у разі потреби вони можуть бути евакуйовані.

- Там 3 невеликі села, нам зрозуміло кількість населення. Це та частина Харківської області, тих сіл, які деокуповані. В одному селі – 11 сімей, в іншому – 30 – 40. Приблизно такий розмір. Це ті сім'ї, які не хотіли їхати, не хотіли ще до підриву аміакопроводу. Це частина того аміаку, про який усі говорять. Але ви бачите, як питання вирішується. Усі думають, як робити, щоб світ не постраждав, - наголосив він.

24 лютого 2022 року, в день повномасштабного вторгнення Росії, роботу аміакопроводу Тольятті – Одеса було припинено. Раніше в Організації Об'єднаних Націй розглядалося поновлення функціонування цього аміакопроводу в обмін на розблокування "зернової угоди" з боку Росії. На початку червня росіяни двічі обстріляли трубопровід, внаслідок чого там стався витік аміаку.

Новини по темі: Володимир Зеленський