29 вересня
Завантажити ще

Зеленський про руйнування Каховської ГЕС: Підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично

Зеленський про руйнування Каховської ГЕС: Підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично
Фото: President.gov.ua/

Президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки верховного головнокомандувача. Ключовою темою для обговорення став підрив Каховської гідроелектростанції на Херсонщині. Про це глава держави повідомив у своєму Телеграм-каналі.

- Доповідь розвідки щодо ситуації на Каховській ГЕС. Головний висновок – підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично, допустивши затоплення власної техніки. Водночас підрив дамби не вплинув на здатність України деокупувати власні території, – повідомив Зеленський.

Також учасники засідання докладно обговорили ситуацію на фронті. За словами президента, готовність української армії до подальших дій розцінюється як максимальна.

Російські окупанти в ніч із 5 на 6 червня підірвали Каховську ГЕС у Херсонській області. В результаті об'єкт повністю зруйнований, а в низці населених пунктах почалися підтоплення. Місцева влада оголосила евакуацію населення, людей вивозять у безпечніші регіони.

Російська сторона свої злочини заперечує і стверджує, що нібито засувки греблі Каховської ГЕС отримали пошкодження під час "обстрілу ЗСУ", внаслідок чого стався витік води.