Завантажити ще

Гуменюк: Через підрив Каховської ГЕС позиції росіян суттєво посунуться

Гуменюк: Через підрив Каховської ГЕС позиції росіян суттєво посунуться
Фото: screen grab taken from a video obtained by Reuters/via REUTERS

Після підриву Каховської ГЕС смуга вогневих позицій росіян суттєво посунеться. Про це повідомила речниця Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк в ефірі Радіо Свобода.

- Через цю високу воду вони мають відсунутися якомога далі від лівого берега. Це означає, що трошки легше буде херсонцям на правому березі стосовно обстрілів, – сказала вона.

За словами Гуменюк, російські війська підірвали Каховську ГЕС, тому що більше не почувають себе захищеними на лівому березі Дніпра, а також, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ.

- Вони настільки втомилися чекати, з якого напрямку він відбудеться, що будь-яка активність Сил оборони, зокрема і посилення контрбатарейної роботи, призвели до того, що у них не витримали нерви й вони намагаються збільшити площу водної поверхні, щоб українські сили оборони не вдалися до форсування, – заявила речниця Сил оборони півдня.

Через підрив Росією Каховської ГЕС уночі 6 червня повністю або частково затоплені сім населених пунктів та мікрорайон Херсона. Близько 16 тисяч людей перебувають у критичній зоні на правобережжі Херсонщини. Організована евакуація жителів до Херсона, далі до Миколаєва і звідти до Хмельницького, Одеси, Кропивницького та Києва. За даними ГУР, російські окупанти замінували Каховську ГЕС ще у квітні 2022 року, а у жовтні додатково замінували шлюзи та опори.