29 вересня
Завантажити ще

Україна обурена "святкуванням" в ООН Дня російської мови після підриву Каховської ГЕС

Україна обурена
Фото: NAVKA/KP.UA

У Києві обурені святкуванням Дня російської мови в Організації Об’єднаних Націй після підриву Росією Каховської ГЕС. Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко зазначив у своєму твітері, що російське командування російською мовою віддало наказ підірвати Каховську дамбу. 

- Який день в ООН для святкування російської мови! @UnitedNationsRU пише про культурне розмаїття, ігноруючи найбільшу катастрофу в Європі за десятиліття, спричинену виключно Росією. Чого мовчати? - написав він.

У твітері МЗС України запропонувало вивчити слова “екоцид” та “терор” російською мовою. 

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець також зазначив, що у день, коли російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, ООН оприлюднює публікацію про День російської мови.

- Збитий літак МН17, закатовані українці, на камеру розстріляні полонені, вбиті та поранені діти, розстріляні евакуаційні колони, зруйновані вщент міста, окупована та обстріляна ЗАЕС, депортовані діти, заміновані, а тепер ще й затоплені території України… Це неповний перелік злочинів, які безкарно вчинила Росія – у День російської мови, у День вишиванки, у День пам’яті та примирення, у День матері… - написав омбудсман у своєму телеграм-каналі.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак написав, що Росії не місце у Радбезі ООН та в ООН в цілому.

Вранці 6 червня після підриву вночі росіянами дамби Каховської ГЕС ООН у Twitter опублікувала допис про День російської мови.

- Вівторок – День російської мови. Слідкуйте за @UnitedNationsRU, щоб бути в курсі новин про роботу ООН російською мовою, – йдеться у повідомленні організації.

На сайті пояснили, що 6 червня, у день народження “великого поета А.С. Пушкіна”, в ООН відзначається День російської мови (одна з шести офіційних мов ООН). Згодом на сайті ООН з'явилося повідомлення голови Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ)  Рафаеля Гроссі про те, що через пошкодження греблі у Новій Каховці знижується рівень води в резервуарі для охолодження Запорізької АЕС. Однак згадки про причетність до підриву Росії немає. У повідомленні йдеться лише про “значне пошкодження греблі у Новій Каховці”.

1 квітня президент України Володимир Зеленський розкритикував головування РФ у Раді безпеки ООН.

Новини по темі: ООН Підрив Каховської ГЕС