Завантажити ще

Керівники районних адміністрацій закликали Кличка відмовитися від посади мера чи голови КМДА

Керівники районних адміністрацій закликали Кличка відмовитися від посади мера чи голови КМДА
Фото: t.me/dmytro_ratnikov

Голови державних районних адміністрацій Києва записали спільне звернення до мера міста Віталія Кличка. У ньому чиновники закликали градоначальника не перекладати всієї відповідальності за місто на райони. Ролик опублікував голова Деснянської адміністрації Дмитро Ратніков у своєму телеграм-каналі.

- Ми, голови районних адміністрацій, бачимо бажання мера перекласти всю свою відповідальність за життєдіяльність міста виключно на райони водночас при цьому концентруючи владу в одних руках та йдучи проти загальнодержавної політики децентралізації, мета якої передати більше прав та владних повноважень на місця, - заявили урядовці.

У своєму зверненні вони закликали Кличка відмовитися від однієї з посад, які він займає, і залишитися або на посаді мера Києва, або на посаді голови Київської державної міської адміністрації.

- Ми, голови районних адміністрацій, пропонуємо меру відмовитися від одночасного поєднання кількох посад – міського голови та голови КМДА. Відновити відібрані повноваження районів. Ми, дружня команда голів районів, 24/7 працюємо на благо рідного міста. Тому, у разі потреби, готові взяти на себе як владні повноваження, так і відповідальність за життєдіяльність столиці, - йдеться у заяві.

Пізніше на звернення чиновників була відповідь Кличка. Столичний градоначальник звинуватив глав РДА у бездіяльності та відмиванні коштів, виділених на облаштування укриттів у Києві.

– Подивився відео, записане головами районів столиці. З якими вранці обговорювали результати перевірки та недоліки щодо облаштування укриттів, які мають бути усунені у районах. На це РДА отримали загалом за минулий і цей рік 1,2 млрд гривень і були відповідальні за їх облаштування. Ваша дружня команда навіть за це не готова відповісти. Про що ви там ще кажете? Про повноваження? Так з 2014 року жодного з них вас не позбавили, а у 2015 навіть додали. Скільки грошей, виділених на укриття, ви освоїли? Відповім: всього містом трохи більш як 10%, - заявив мер Києва у своєму Телеграм-каналі.

Після загибелі трьох людей біля закритого бомбосховища в Деснянському районі Києва навколо столичної влади лунав скандал. Мер Києва Віталій Кличко запропонував на час розслідування усунути з посади голову Десянської РДА Дмитра Ратнікова. Пізніше Ратніков опублікував заяву у відповідь, в якій закликав Кличка звільнитися разом зі своїх посад. У своєму зверненні Ратніков обурився, що всі обов'язки щодо управління містом покладаються на голів районних адміністрацій. Також він дорікнув Кличку за регулярні закордонні поїздки.