Завантажити ще

У Міноборони України прокоментували заяву Росії про “спробу великомасштабного наступу” ЗСУ

У Міноборони України прокоментували заяву Росії про “спробу великомасштабного наступу” ЗСУ
Фото: REUTERS/Viacheslav Ratynskyi

У Міністерстві оборони та Офісі президента України прокоментували заяви Росії про "спробу великомасштабного наступу" ЗСУ. Заступник міністра оборони Ганна Маляр заявила у своєму телеграм-каналі, що Україна продовжує оборону, яку розпочала 24 лютого 2022 року, й вона містить контрнаступальні дії.

- Оборонна операція містить усе, у тому числі й контрнаступальні дії. Тому на деяких напрямках ми переходимо до наступальних дій, - написала вона. 

Зокрема, за словами Маляр, епіцентром бойових дій залишається бахмутський напрямок. Там ЗСУ рухаються доволі широким фронтом, мають успіх та займають панівні висоти. Росія знаходиться в обороні та хоче утримати позиції. 

На півдні ворог в обороні, точаться бої місцевого значення, додала заступник міністра оборони України. 

За словами Ганни Маляр, росіяни активно запускають інформацію про контрнаступ, тому що їм потрібно відволікти увагу від поразки на бахмутському напрямку.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк написав у своєму твітері, що Москва вже активно бере участь у відбитті глобального наступу, якого ще немає.

- Російські інформаційні зведення давно стали окремим віртуальним метавсесвітом... Мільйонна армія росіян активно відбиває атаки, знищуючи тисячі танків, сотні #HIMARS та ескадрильї F-16. Битва триває, одним словом, - пожартував він. 

За словами Подоляка, Україна уважно спостерігає за цим епічним двобоєм, хоча і з певним подивом. Він також закликав стежити виключно за офіційними новинами з України.

5 червня Міноборони Росії повідомило у своєму зведенні, що 4 червня Україна зробила “безуспішну спробу великомасштабного наступу на південно-донецькому напрямку”. Зокрема, в районах населених пунктів Нескучне Донецької області та Новодарівки Запорізької області. З боку ЗСУ нібито було задіяно шість механізованих та два танкові батальйони. 

4 червня заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що плани люблять тишу, тож оголошення про початок контрнаступу не буде. 3 червня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до контрнаступу.