У Київський міській прокуратурі пояснили, чому через зачинене укриття арештували лише охоронця Вадима Мошкіна. Речниця прокуратури Києва Надія Максимець 5 червня в ефірі телемарафону заявила, що обвинувачення попросило арешт для охоронця та цілодобовий домашній арешт для чиновників, повідомив "Бабель".
- До усіх чотирьох підозрюваних прокуратура просила застосувати найсуворіші запобіжні заходи, які можна застосовувати відповідно до санкцій інкримінованих статей, - розповіла Максимець.
За її словами, слідство встановило, що саме охоронець не відчинив двері в укриття під час повітряної тривоги, залишивши людей на вулиці під обстрілами. Його дії кваліфікували як залишення в небезпеці, що спричинило смерть. Санкція статті передбачає від пʼяти до 8 років позбавлення волі. Місцеві мешканці повідомили, що не лише в ніч на 1 червня їм відмовляли відкрити двері до сховища.
- Я також додам, що в разі подання апеляційної скарги на це рішення з боку сторони захисту прокуратура наполягатиме на тому, щоб залишити раніше обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без змін, - заявила речниця прокуратури.
Дії чиновників кваліфіковані як «недбалість, що спричинила тяжкі наслідки». Вони мали організувати роботу укриття і забезпечити контроль над тим, щоб люди мали вільний доступ до сховища під час повітряної тривоги. Санкція статті передбачає до пʼяти років ув’язнення. Максимально суворий запобіжний захід, який прокурори можуть просити у суду, - цілодобовий домашній арешт. Надія Максимець запевнила, що суд задовольнив ці клопотання у повному обсязі стосовно всіх трьох посадовців.
Максимець також розповіла, що Вадим Мошкін уже потрапляв у поле зору правоохоронних органів до трагедії з укриттям у Києві. У лютому від СБУ надійшли матеріали про діяльність на території Деснянського району групи людей, які називають себе «Всесоюзне об’єднання виборців народів СРСР», або «Київський міський комітет кредиторів СССР». Вони зверталися з листами до різних установ, у яких вимагали скасувати їхні борги за комунальні послуги, називаючи себе «громадянами СРСР». У фігурантів виявили документи та печатки із забороненою символікою комуністичного режиму. Прокурор підписав підозру охоронцеві та його дружині за виготовлення, поширення комуністичної символіки за попередньою змовою групою осіб.
У понеділок у Києві попрощались із 9-річною Вікою та її мамою Олею, які уночі 1 червня загинули під дверима зачиненого сховища. 4 червня заступник керівника Офісу президента Олексій Кулеба в ефірі телемарафону сказав, що “ми будемо окремо розбиратися”, чому охоронець залишився в СІЗО, а “по інших людях ухвалені інші рішення”.
3 червня Голосіївський районний суд відправив до СІЗО охоронця поліклініки у Деснянському районі Києва. Під цілодобовий домашній арешт відправили керівника поліклініки Олега Шугалевича, заступника директора поліклініки з технічної частини Василя Десика, а також заступника голови Деснянської районної адміністрації Ірину Алексєєнко.