Завантажити ще

Президент Грузії Зурабішвілі запропонувала випустити Саакашвілі з в'язниці

Президент Грузії Зурабішвілі запропонувала випустити Саакашвілі з в'язниці
Фото: Gedenidze/Reuters

Лідер Грузії Саломе Зурабішвілі виступила з пропозицією звільнити експрезидента країни Михайла Саакашвілі з-під варти. Про це вона заявила в інтерв'ю французькому телеканалу France 24.

- Я думаю, що з ним слід добре поводитися, і я говорю це вголос - оскільки так поводяться з багатьма іншими президентами по всьому світу, які були засуджені до ув'язнення. Є електронні браслети, про які ми знаємо, та інші форми, які більш підходять для країни, яка приєднується до ЄС, - заявила Зурабішвілі.

Водночас президент Грузії не відповіла на запитання журналістів про те, чи планує вона помилувати свого попередника.

- Вони наголошують на збитках, які вся ця ситуація завдає іміджу Грузії на Заході. Мене це турбує, і я багато роблю, щоби полегшити цю ситуацію. Але збитки були завдані рішеннями, ухваленими урядом, і амністія насправді не відшкодує цю шкоду", - додала вона.

Михайло Саакашвілі перебуває у грузинській в'язниці з жовтня 2021 року. Його було затримано відразу після прибуття на батьківщину, де проти нього порушено низку кримінальних справ. За цей час екслідер Грузії двічі оголошував голодування, через що у нього виникли серйозні проблеми зі здоров'ям.