Завантажити ще

Зеленський заявив, що Україна не втягуватиме НАТО у війну

Зеленський заявив, що Україна не втягуватиме НАТО у війну
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Україна не планує залучати жодну країну - члена НАТО до війни, розв'язаної Росією. Тому повноцінного членства в Альянсі не буде, доки триває війна. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час спільної з президентом Естонії Аланом Карісом пресконференції у Києві.

- Ми люди адекватні, розуміємо, що жодну країну НАТО ми не втягуватимемо у війну. Тому ми розуміємо, що не будемо членами НАТО, доки триває ця війна. Не тому, що не хочемо, бо це неможливо, – заявив Зеленський. - Але альтернатив членству в НАТО Україна не шукає, але вимагає гарантій безпеки до закінчення нинішньої війни... Сьогодні, коли ми говоримо про гарантії безпеки для України – це і санкції, і фінансові гарантії, і зброя тощо, що є сьогодні не в документах, а є насправді. Якщо ми хочемо мати їх на папері, то там має бути чітко зазначено чи супроводжуватися чимось конкретним, що ці гарантії безпеки діють, доки Україна не отримає головних гарантій безпеки, а саме – членства в НАТО, – пояснив Зеленський.

Напередодні Зеленський заявив, що очікує на те, що Україна буде прийнята до ЄС і НАТО якнайшвидше. Також він вважає, що всі країни, які мають спільні кордони з Росією, зокрема Україна, мають якнайшвидше приєднатися до ЄС та НАТО. Інакше на них чекає лише два варіанти – відкрита війна чи окупація.