Завантажити ще

Що говорять на Заході щодо подій у Шебекіно

Що говорять на Заході щодо подій у Шебекіно
Фото: t.me/+i-xN66XGz19lMmIy

Російські бійці з Російського добровольчого корпусу (РДК) та легіону "Свобода Росії" (ЛСР), які воюють з путінським режимом, розпочали нову операцію на території Росії. Вони атакували місто Шебекіно на Бєлгородщині. У районі прикордонного пункту «Шебекіно» у Бєлгородській області точаться бої.

Бійці РДК та ЛСР, які проводять операцію у Бєлгородській області, оголосили про початок другої фази.

Перед цим у самому місті був обстріл із «Градів». Попередньо один із снарядів влучив у будівлю місцевого МВС. "Через МВС у Шебекіно оголошено план "Фортеця". "Доблесні" захисники путінської зграї, слідуючи за протоколом, зібралися у будівлі управління. Ми дали їм зібратися і "накрили" пакетами "Градів". Результат уже відомий навіть у Z-ЗМІ", – йдеться у повідомленні російських добровольців, які воюють на боці України.

Перед цим було організовано часткову евакуацію, і частина жителів вирішили залишити місто. А що про ці операції думають на Заході?

Росіянам можна обстрілювати Україну, а українцям Росію – ні

Так, наприклад, США вже висловили свою позицію щодо цього. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі на брифінгу заявив, що США "дуже чітко заявляли українцям і в приватному, і в публічному порядку", що не підтримують атаки всередині Росії та не хочуть, щоб вони здійснювалися з використанням американської зброї.

Окремо він заявив, що Вашингтон отримав запевнення у невикористанні в майбутньому винищувачів F-16 для ударів по РФ: "І ці запевнення у нас є на різних рівнях: не лише з боку Зеленського, але й інших високопосадовців оборонного сектору в Україні".

Але при цьому Кірбі заявив, що США не вказують Україні, які цілі вражати чи не вражати, а також не вказують, як українські сили мають проводити бойові дії. "Саме президент Зеленський і військове керівництво вирішують, що робитимуть під військовим кутом зору. І саме вони вирішують, що робити з обладнанням, яке їм надали і яке тепер перебуває у їхній власності", – наголосив представник Білого дому.

Україна має право атакувати Росію

А ось Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна має право захищатися будь-якими доступними способами. "Зараз ми маємо таку саму позицію, як і на початку війни, а саме те, що Україна має право захищатися", - сказав він.

Генсек НАТО наголосив, що війна, розв'язана російським диктатором Володимиром Путіним, є явним порушенням міжнародного права. А Україна ж, у свою чергу, обороняється, це право закріплено у Статуті ООН.

Офіційний представник уряду ФРН Штеффен Хебештрайт також заявив, що позиція уряду Німеччини полягає в тому, що міжнародне право дозволяє Україні завдавати ударів по території агресора з метою самооборони.

«Давайте прояснимо базові речі: Росія – у стані постійної війни з Україною (і Заходом). Україна має повне право завдавати ударів у відповідь по російській території. Тим на Заході, хто не розуміє азів війни, моя порада: настав час подорослішати», - пояснив американський політолог Ендрю Міхта «Голосу Америки».

Що повідомляють світові ЗМІ

Reuters:

- Напередодні очікуваного українського контрнаступу в ході 15-місячної війни Росія останніми днями зазнавала неодноразових атак, під час яких відбулося велике транскордонне вторгнення.

Міністерство оборони Росії заявило, що у четвер воно відбило три напади через кордон біля міста Шебекіно. Москва звинувачує українських "терористів" у нападах на західний кордон Росії, але Київ стверджує, що там діють антипутінські російські добровольці. Київ заперечує свою причетність, але російські офіційні особи кажуть протилежне.

CNN:

- Росія побачила, як наслідки її війни з Україною різко відбилися на її власній території Шебекіно в середу після того, як у Бєлгороді внаслідок «масованого» артилерійського обстрілу чотири особи отримали поранення, а попередня інформація вказувала на те, що безпілотник розбився та викликав пожежу на нафтопереробному заводі південніше.

Київ поки що не прокоментував атаку безпілотників та інциденти у середу в Бєлгороді та Краснодарі. Український уряд зазвичай не підтверджує і не спростовує удари по території Росії.

Низка подій - вторгнення минулого тижня до Бєлгорода антипутинських росіян, які билися разом з українськими військовими, - знаменує собою новий поворот у конфлікті, який все більше торкається російського народу через 15 місяців після того, як Москва розпочала неспровоковане вторгнення до України.

ArabNews:

- Через понад рік потому після вторгнення до України Росія зазнала активних атак на своїй території. Атаки сталися, коли Київ заявляє, що готується до великого наступу на сили Москви.

Україна, яка майже щоночі зазнає нападів на свою столицю, заперечує будь-яку «пряму участь». Сполучені Штати заявили, що не підтримують жодних атак усередині Росії, натомість надаючи Києву обладнання та навчання для повернення своєї території.

Al Jazeera:

– Після 10 місяців бойових дій наземні штурми практично припинилися, а у місті Бахмут замовкли гармати. Тиша виявляється гіршою за шум битви для морального духу росіян, оскільки їхні підрозділи дезертирують, а Україна, здається, атакує російську землю за своїм бажанням.