Завантажити ще

Росія вкотре заблокувала "зерновий коридор"

Росія вкотре заблокувала
Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov

Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі оголосив про неможливість складання інспекційного плану на 1 червня через чергову безпідставну відмову російської делегації реєструвати вхідний флот до участі у зерновій ініціативі. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Протягом двох останніх днів, 30 та 31 травня, Росія без пояснень зареєструвала для інспекції лише одне вхідне судно на порт "Чорноморськ", тоді як інші сторони СКЦ підтвердили до участі у Чорноморській ініціативі 10 суден на три порти, зазначили у відомстві.

- Деструктивна позиція Росії та відсутність зареєстрованих суден на інспекцію унеможливлює складання інспекційного плану на сьогодні, про що всі сторони були повідомлені Секретаріатом СКЦ. У черзі на інспекцію у територіальних водах Туреччини очікують 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 млн тонн продовольства для світу. Це майже вдвічі більший обсяг, ніж було експортовано у травні, – розповіли у міністерстві.

При цьому деякі судна очікують на інспекцію СКЦ понад три місяці. Це понад 1 млрд доларів збитків, які позначаються на кінцевій вартості продовольства для світу. У міністерстві наголосили, що блокування реєстрації нового вхідного флоту, як і блокування найбільшого порту "Південний", є грубим порушенням умов зернової ініціативи, під якою підписалася і РФ.

- Українська делегація направила листа до Секретаріату СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу в складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день, як того вимагають процедури СКЦ. Українські інспектори наразі перебувають у СКЦ і готові негайно розпочати роботу в разі поновлення реєстрації суден, - запевнили у міністерстві.

У Мінвідновлення зазначили, що вже сім місяців триває саботаж та гальмування роботи з боку російської делегації у СКЦ, внаслідок якого світ недоотримав щонайменше 20 мільйонів тонн продовольства. Загалом за 10 місяців роботи зернової ініціативи було експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.