23 вересня
Завантажити ще

Кубраков: "Зернову угоду" подовжили ще на два місяці

Кубраков:
Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov

Україна, Туреччина, ООН та Росія домовилися про подовження "зернової угоди". Експорт українського зерна Чорним морем відбуватиметься ще як мінімум два місяці. Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

- Світ продовжить отримувати українську продукцію завдяки зусиллям наших партнерів по угоді — Туреччині та ООН. Ми вдячні партнерам за непохитну та цілеспрямовану позицію в тому, що угода має працювати надалі та на умовах, які підписали всі сторони. Зазначу, що "зернова ініціатива" була і є діючою, оскільки пролонгована у березні строком на 120 днів, тобто до 18 липня. На сьогоднішній день на потреби світу вже відправлено 30,4 млн тонн агропродукції, - написав міністр.

Він нагадав, що з середини квітня Росія безпідставно почала обмежувати роботу ініціативи, а з травня фактично заблокувала її, відмовившись від реєстрації нового флоту та проведення інспекцій флоту, який йде на завантаження до українських портів. Майже 70 суден наразі очікують у територіальних водах Туреччини, додав він. Підтвердив подовження "зернової угоди" й президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у Telegram.

- Завдяки зусиллям нашої країни, підтримці наших російських партнерів та внеску наших українських друзів було ухвалено рішення про подовження угоди про чорноморський "зерновий коридор" ще на 2 місяці, - зазначив глава турецької держави. - Ми продовжимо наші зусилля, щоб забезпечити виконання всіх умов угоди та її продовження у наступному періоді. Крім того, росіяни заявили, що не перешкоджатимуть виходу турецьких суден із портів Миколаїв та Ольвія. Ми вдячні їм за це.

Востаннє "зернову угоду" подовжували до 18 травня. Але Росія вже на початку місяця почала блокувати вивіз зерна з України морем і відмовлялася проводити інспекції суден. Крім того, Росія погрожувала вийти із "зернової угоди" 18 травня, якщо не буде усунено перешкоди для експорту зерна та добрив, зокрема аміаку, із країни-агресора.