Завантажити ще

Глава МЗС України відправився у Нігерію вперше з 1992 року та відвідає інавгурацію президента

Глава МЗС України відправився у Нігерію вперше з 1992 року та відвідає інавгурацію президента
Фото: REUTERS

Дмитро Кулеба відправився на інавгурацію президента Нігерії Боли Тінубу. Це перший візит глави МЗС України до країни з часу встановлення дипломатичних відносин в 1992 році. Про це 28 травня повідомила пресслужба МЗС. Кулеба пробуде в Нігерії 28 та 29 травня.

- Глава української дипломатії візьме участь в інавгурації новообраного Президента Нігерії Боли Тінубу. Він також проведе низку двосторонніх зустрічей із главами делегацій африканських країн, - йдеться на сайті відомства.

Ключовими темами зустрічей міністра назвали активізацію політичного діалогу України та країн Африки, просування Формули миру президента Володимира Зеленського, продовольчу безпеку, збільшення обсягів торгівлі та поглиблення співробітництва в міжнародних організаціях.

У своєму інстаграмі Дмитро Кулеба розповів, що вилетів до Нігерії з Мозамбіку, який відвідав вперше. Це буде остання, пʼята країна його другого турне Африкою. До цього він також вперше відвідав Руанду та повідомив, що Україна відкриє в країні посольство, а також вперше побував у Ефіопії. Розпочав своє турне Кулеба з Марокко. Це був перший візит міністра закордонних справ України до Марокко з часу встановлення двосторонніх відносин у 1992 році.

У жовтні 2022 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив перше в історії турне африканськими країнами. Тоді він відвідав Сенегал, Кот-д‘Івуар, Гану та Кенію.

1 березня 2023 року у Нігерії після кількох днів оскарження результатів виборів оголосили ім'я нового президента - ним став кандидат від правлячої партії, 71-річний ексгубернатор штату Лагос Бола Тінубу. 2 березня президент України Володимир Зеленський привітав нового президента Нігерії з перемогою на виборах.