26 вересня
Завантажити ще

Міністр закордонних справ України прибув до Марокко вперше з 1992 року

Міністр закордонних справ України прибув до Марокко вперше з 1992 року
Фото: instagram.com/dmytro_kuleba

Міністр закордонних справ України відвідав Марокко вперше з часу встановлення двосторонніх відносин. Про це у своєму Instagram повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він розпочав візит із Касабланки, міста на заході країни.

- На початку другого турне країнами Африки марокканські партнери запросили відвідати прекрасну мечеть Хасана ІІ у Касабланці - найбільшу діючу мечеть в Африці. Це справжній витвір мистецтва, над яким впродовж семи років працювали понад 10 тисяч марокканських художників та ремісників.

А головне - двері цієї мечеті вилиті з українського титану. Такого ж міцного, як українські воїни, які нині боронять нашу Україну від ворога.

До речі, це перший візит міністра закордонних справ України до Марокко з часу встановлення двосторонніх відносин, - написав він.

За словами Кулеби, впродовж тижня на нього чекають переговори з африканськими лідерами та бізнесом. У МЗС України - три ключові завдання: залучити лідерів африканських країн до втілення української формули миру; 2) заручитися підтримкою безперебійного експорту в межах Чорноморської зернової ініціативи; 3) створити нові можливості для українського бізнесу. 

Міністр зазначив, що Африка зацікавлена в українських товарах та послугах, зокрема продовольстві, ліках, високотехнологічному обладнанні, освіті, досвіді цифрової трансформації та посиленні інформаційної стійкості, у дипломатичному досвіді, взаємодії в рамках міжнародних організацій.

Перше в історії турне африканськими країнами міністр закордонних справ України здійснив у жовтні 2022 року. Тоді він ми відвідав країни Субсахарської Африки - Сенегал, Кот-д‘Івуар, Гану та Кенію.

Королівство Марокко визнало Україну 30 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини було встановлено 22 червня 1992 року. Посольство Марокко в Україні розпочало роботу в липні 2000 року, а посольство України в Марокко - в листопаді того ж року. У березні 2022 року Володимир Зеленський відкликав послів з Марокко та Грузії через відсутність санкцій против Росії.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Dmytro Kuleba (@dmytro_kuleba)