21 вересня
Завантажити ще

Данилов: Українські війська готові до контрнаступу, він може розпочатися вже завтра

Данилов: Українські війська готові до контрнаступу, він може розпочатися вже завтра
Фото: facebook.com/danilov.oleksiy

Армія України готова розпочати контрнаступ, деталі якого військове командування ЗСУ опрацьовувало кілька місяців. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов в інтерв'ю BBC.

Данилов не став називати конкретні дати, але зазначив, що Україна "не має права на помилку" щодо цього рішення, оскільки це можливість, яку "ми не можемо втратити". Він наголосив, що рішення про старт операції залишається за командирами ЗСУ, тому наступ може розпочатися "завтра, післязавтра або через тиждень".

- Було б дивно, якби я назвав дати початку тих чи інших подій. Так не можна… Перед нашою країною постає дуже відповідальне завдання. І ми розуміємо, що не маємо права на помилку, – наголосив Данилов.

За його словами, Сили оборони розпочнуть наступ, коли командири розрахують, що "ми можемо отримати найкращий результат на цьому етапі війни". На запитання, чи готові Збройні сили України до наступу, він відповів, що наші військові завжди готові і щохвилини готові захищати свою країну.

Також секретар РНБО відкинув припущення, що контрнаступ уже розпочався, заявивши, що знищення російських центрів управління та російської військової техніки було завданням Збройних сил України з 24 лютого минулого року. Він наголосив, що така робота ведеться постійно і в українців на війні немає вихідних.

Вранці 27 травня Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний опублікував ролик з натяком на початок контрнаступу. Він написав, що настав час повертати своє та показав, як українські воїни готуються до битви, промовляючи бойову молитву. Наприкінці відео – заклик до вступу до лав Збройних сил.