Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
17 квiтня
Завантажити ще

У Мінську підписали документи про зберігання ядерної зброї Росії у Білорусі

У Мінську підписали документи про зберігання ядерної зброї Росії у Білорусі
Фото: t.me/modmilby

Міністри оборони Росії та Білорусі підписали документи про порядок зберігання нестратегічної ядерної зброї у Білорусі. Про це 25 травня повідомили Міністерство оборони Білорусі та РІА Новини. Прес-служба Міністерства оборони Білорусі повідомила, що двостороння зустріч Віктора Хреніна та Сергія Шойгу відбулася у Мінську.

- У ході зустрічі підписано документи, що визначають порядок утримання російської нестратегічної ядерної зброї у спеціальному сховищі на території Республіки Білорусь, – йдеться у телеграм-каналі відомства.

РІА Новини зазначили, що контроль за нестратегічною ядерною зброєю, що розміщується в Білорусії, залишається за Росією, рішення про застосування також, про що заявив Шойгу.

За словами Хреніна, Білорусь зацікавлена у подальшому розвитку відносин із РФ у військовій сфері. Він розповів, що "вжиті заходи" щодо нарощування бойового потенціалу регіонального угруповання військ, у тому числі оснащення оперативно-тактичним ракетним комплексом "Іскандер-М", зенітною ракетною системою С-400. Проведено переобладнання літаків Су-25 із “можливістю застосування авіаційних засобів ураження в ядерному оснащенні”. Військовослужбовці Білорусі пройшли навчання на полігонах Росії та отримали “практичні навички”.

Президент Росії Володимир Путін 25 березня заявив, що Москва розмістить тактичну ядерну зброю на території Білорусі. Будівництво спеціального сховища закінчиться до 1 липня. Білорусам допомогли переобладнати десять типів літаків для застосування тактичної зброї, а також передали «Іскандер». Заява Росії викликала критику у світі, зокрема Китаю.

Новини по темі: Білорусь ядерное оружие