Завантажити ще

З початку війни ЗСУ збили близько 900 дронів-камікадзе "Shahed"

З початку війни ЗСУ збили близько 900 дронів-камікадзе
Фото: President.gov.ua

З початку вторгнення російські війська випустили Україною близько 1600 іранських дронів-камікадзе "Шахед", з яких майже 900 були збиті нашими захисниками. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

- Якщо взяти, наприклад, лише одну зброю російського терору – іранські «Шахеди», то на сьогодні на рахунку наших воїнів майже 900 цих збитих дронів. Загалом проти України було застосовано близько 1160 «Шахедів». Більшість – збиваємо. І постійно шукаємо інструменти, щоб зробити кількість збитків іранських дронів повною, - сказав президент.

У своєму зверненні Зеленський звернувся до влади та народу, які постачають дрони Росії для ударів по Україні.

– Просте запитання: а навіщо вам бути співучасниками російського терору? Чому ви на боці держави-зла? Світ бачить, що відбувається, і ви все бачите в Ірані. Підтримку зла неможливо заперечувати, – сказав він.

Голова держави зазначив, що більшість БПЛА збивають ЗСУ, але є і попадання іранських дронів по житлових будинках, внаслідок чого гинуть мирні люди.

- Коли іранський дрон вбиває вагітну українську дівчину разом із її чоловіком у них удома, навіщо це вам, матері та батьки в Ірані? Коли ваш «Шахед» б'є по гуртожитку з нашими студентами, люди гинуть, починається пожежа, на місце прибувають рятувальники, і за кілька хвилин б'є другий «Шахед», забираючи життя вже тих, хто рятував життя інших… Для чого такі цинічні вбивства Ірану? Руками Росії, але вашою, вашою зброєю, - йдеться у повідомленні.

Президент нагадав мешканцям Ірану, що їхнім озброєнням росіяни завдають ударів абсолютно всім об'єктам, включаючи - житлові будинки, школи, лікарні та молитовні будинки. Також Зеленський зазначив, що іранський народ міг би жити інакше, якби не підтримував російську агресію.