23 вересня
Завантажити ще

Зеленський розповів, про що говорив зі світовими лідерами на зустрічі в Японії: зброя, ППО, винищувачі

Зеленський розповів, про що говорив зі світовими лідерами на зустрічі в Японії: зброя, ППО, винищувачі

Президент Володимир Зеленський підбив підсумки першого дня візиту до Японії, де напередодні саміту "Великої сімки" він провів низку зустрічей зі світовими лідерами. Про це йшлося у його зверненні до українців.

- Сьогодні перший день зустрічей та переговорів у Японії напередодні саміту «Великої сімки». Координуємо позиції із партнерами, готуємо нові спільні кроки. Оборона: зброя, ППО, винищувачі. Залучаємо більше країн та лідерів заради України. Формула світу. Довготривалі програми підтримки України, гроші та економіка, – розповів Зеленський.

За його словами, на зустрічі з прем'єр-міністром Італії Джорджем Мелоні було обговорено виконання сторонами домовленостей, досягнутих у Римі. Також йшлося про посилення Італією можливостей ЗСУ захищати Україну від російського повітряного терору.

У ході переговорів з главою британського уряду Ріші Сунаком Зеленський подякував Великій Британії за лідерство в ініціативі з постачання винищувачів для України.

Прем'єр-міністра Індії Моді президент поінформував про формулу миру, запропоновану Україною. Глава держави висловив сподівання, що Індія візьме участь у відновленні міжнародного порядку, заснованого на правилах, які, очевидно, необхідні всім вільним націям. Також сторони обговорили підтримку України у розмінуванні та зміцненні нашої медицини.

Ключовими темами під час зустрічі із президентом Євроради Шарлем Мішелем стали безпека та оборона, економіка, а також об'єднання потенціалів України та всього Євросоюзу.

З президентом Франції Еммануелем Макроном Володимир Зеленський обмінявся поглядами на ситуацію безпеки та розглянули варіанти спільних оборонних та політичних дій.

Канлеру Німеччини Олафу Шольцю глава держави подякував за надзвичайно вагому підтримку Німеччиною, яка виділила Україні системи ППО та інше озброєння. Також сторони обговорили варіанти, які допоможуть прискорити чесний світ для України та посилити спільну роботу у рамках G7.

Фото
Фото
20 Травня18:59