27 вересня
Завантажити ще

Зеленський зустрівся в Японії з Макроном та Шольцем - обговорили постачання винищувачів Україні

Зеленський зустрівся в Японії з Макроном та Шольцем - обговорили постачання винищувачів Україні

Президент Володимир Зеленський у рамках візиту до Японії провів зустріч із президентом Франції Еммануелем Макроном. Головною темою для розмови стало питання щодо постачання Україні винищувачів. Про це глава держави повідомив у своєму телеграм-каналі.

- Підтримка Францією коаліції винищувачів та її участі у тренувальній місії з підготовки українських пілотів важлива. Акцентував на пріоритетності реалізації української формули світу та залученні до неї якнайбільше країн. Поінформував про продуктивний візит на саміт Ліги арабських держав, – розповів президент.

У ході переговорів глава держави подякував французькому колезі за початок виконання домовленостей, досягнутих під час його візиту до Франції та продовження оборонної співпраці.

Також Зеленський провів зустріч із канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Сторони скоординували позиції напередодні засідання саміту "Великої сімки".

– Обговорили перші результати візиту до Німеччини. Подякував за потужну оборонну допомогу, яку Україна отримає від Німеччини. Важливо реалізувати пункти української формули світу, – наголосив президент.

Президент Володимир Зеленський прибув 20 травня до Японії для участі у саміті країн G7. У рамках візиту він провів зустрічі з прем'єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком, головою італійського уряду Джорджею Мелоні, прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді та президентом Євроради Шарлем Мішелем. Також очікується зустріч Зеленського з американським лідером Джо Байденом.