30 вересня
Завантажити ще

Зеленський вперше з початку війни зустрівся з прем'єром Індії та палко привітав Сунака

Зеленський вперше з початку війни зустрівся з прем'єром Індії та палко привітав Сунака
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський у ході робочої поїздки до Японії в рамках саміту G7 провів зустрічі з низкою світових лідерів. Зокрема, вперше з початку повномасштабної війни український лідер зустрівся із прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді. Про це повідомляє Офіс президента.

Глава держави розповів прем'єру Індії про гуманітарні потреби України, у тому числі в розмінуванні та мобільних шпиталях. Також Зеленський закликав Моду приєднатися до формули світу.

- Війна принесла багато криз та страждань. Депортовані діти, заміновані території, знищені міста, зруйновані долі, - заявив Зеленський, подякувавши Індії за підтримку територіальної цілісності України та надання гуманітарної допомоги. Зі свого боку, Нарендра Моді подякував за допомогу під час евакуації з України індійських студентів.

Зеленський також провів зустріч із прем'єр-міністром Італійської Республіки Джорджею Мелоні. В Офісі президента зазначили, що під час розмови вони наголосили на важливості продовження діалогу між Україною та Італією щодо значущих питань двосторонніх відносин. Володимир Зеленський та Джордж Мелоні також обговорили перші результати візиту Президента України до Італії, що відбувся 13 травня.

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Зокрема, під час зустрічі йшлося про оборонну та політичну підтримку нашої країни з боку Італійської Республіки. Президент України наголосив на необхідності удосконалення здатності протиповітряної оборони, включаючи підготовку наших пілотів. Лідери скоординували позиції напередодні участі Зеленського у саміті держав «Групи семи».

На полях саміту український лідер також зустрівся із британським прем'єром Ріші Сунаком. Як пише PA Media, вони обнялися, після чого британський прем'єр поплескав Зеленського по спині і сказав. "Радий тебе бачити. У тебе вийшло". На запитання журналістів, чи був цей день вдалим для України, Зеленський усміхнувся, кивнув і сказав: "Дякую".

Прес-служба президента зазначила, що Зеленський подякував Сунаку за лідерство Сполученого Королівства у міжнародній коаліції винищувачів. Вони обговорили подальшу реалізацію домовленостей, досягнутих у рамках візиту Президента України до Великобританії, що відбувся 14 травня. Також Зеленський та Сунак обмінялися думками щодо розвитку двосторонніх відносин між Україною та Великобританією та скоординували позиції напередодні участі Глави Української держави у саміті «Групи семи».

У суботу, 20 травня, президент України Володимир Зеленський прибув до Японії на саміт країн "Великої сімки". Глава держави у Хіросімі зустрівся з прем'єрами Британії та Італії. Також Зеленський має зустрітися із президентом США Джо Байденом та главою уряду Японії.