Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Країни G7 підтвердили непохитну підтримку України у боротьбі проти російської агресії

Країни G7 підтвердили непохитну підтримку України у боротьбі проти російської агресії
Фото: REUTERS

Лідери країн « Групи семи » під час зустрічей у Хіросімі видали спільне комюніке, у якому підтвердили непохитну підтримку України у її боротьбі проти російської агресії. Текст комюніке оприлюднено насайті Європейської Ради.

Як наголошується в документі, сторони дійшли згоди здійснити конкретні кроки, спрямовані на вирішення найгостріших проблем сьогодення. Першим питанням у цьому контексті окреслено ситуацію в Україні. Лідери країн «Групи семи» наголошують, що роблять конкретні кроки для ефективної підтримки України і мають намір продовжувати вживати заходів так довго, як це буде потрібно.

- Ми ще раз рішуче засуджуємо агресивну війну Росії проти України, що є серйозним порушенням міжнародного права, включаючи Хартію ООН. Російська жорстока агресивна війна становить загрозу всьому світу, вона порушує фундаментальні норми та принципи міжнародної спільноти. Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку для України, - йдеться у документі.

Комюніке нагадує, що лідери G7 видали окрему заяву щодо ситуації в Україні, яка містить чіткі спільні наміри та конкретні дії. Вони зобов'язалися інтенсифікувати дипломатичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку для України, "підвищити ціну для Росії та для тих, хто підтримує її військові дії, і продовжувати долати негативний вплив війни на решту світу, зокрема, на найбільш уразливих людей".

Інші рішення саміту стосуються зміцнення режиму роззброєння та ядерного нерозповсюдження, координації зусиль щодо забезпечення економічної стійкості та економічної безпеки, забезпечення переходу до «чистої енергії» для розвитку економіки як у країнах G7, так і за межами цієї організації. Сторони видали так звану «Хіросимську заяву щодо сталої глобальної продовольчої безпеки», яка покликана надати країнам-партнерам допомогу у задоволенні нинішніх потреб.