Завантажити ще

Шарль Мішель: На G7 обговорять питання постачання Україні літаків F-16

Шарль Мішель: На G7 обговорять питання постачання Україні літаків F-16
Фото: wikimedia.org

Постачання винищувачів F-16 для України стане однією з тем, які обговорюватимуться на саміті G7 в Японії. Як пише handelsblatt.com, про це заявив президент Європейської ради Шарль Мішель.

За його словами, країни-учасниці тісно співпрацюють для розробки загального підходу до військової підтримки та «з радістю розглянуть питання щодо додаткової підтримки, необхідної для України». Шарль Мішель наголосив, що Україні потрібне посилення військової техніки.

Раніше інформацію про можливе постачання винищувачів F-16 Україні підтвердив американський канал новин CNN. За його даними, адміністрація президента США Джо Байдена нібито дала зрозуміти європейським союзникам, що вони можуть здійснити постачання цих винищувачів.

Великобританія та Нідерланди вже оголосили про створення міжнародної коаліції для підтримки України в отриманні F-16, також і Франція висловила свою підтримку. Спочатку українські пілоти навчатимуться використання цих винищувачів. Президент Шарль Мішель не підтвердив інформацію CNN, коли його запитали про це.

Раніше KP.UA розбиралася в тому, що не так із МіГ-29 і навіщо Україні F-16.

Саміт G7 відбуватиметься у Хіросімі з 19 по 21 травня. Володимир Зеленський виступить онлайн.