Завантажити ще

Саміт G7 готує жорсткі санкції для Росії. Обмеження чекають на енергетику та експорт

Саміт G7 готує жорсткі санкції для Росії. Обмеження чекають на енергетику та експорт
Фото: REUTERS/Androniki Christodoulou​

З 19 по 21 травня в Японії проходитиме саміт "Великої сімки" (G7). Як повідомляє «Голос Америки», лідери США, Японії, Великобританії, Німеччини, Канади, Італії та Франції зберуться у Хіросімі на три дні і до них приєднаються для різних переговорів інші країни та об'єднання.

Традиційно на рівних у всіх зустрічах візьме участь керівництво Євросоюзу. А окрім них, на цей саміт запрошено вісім країн, які представляють економіки, що розвиваються, і є стратегічно важливими партнерами: Австралію, Бразилію, Коморські острови (що головують наразі в Африканському союзі), Індію (нинішній голова у «Великій двадцятці»), Острови Кука (від Форуму тихоокеанських островів), Індонезію (голова в ASEAN), Корею та В'єтнам.

Головними темами зустрічі стане безпека Європи та Індо-Тихоокеанського регіону. За словами прем'єр-міністра Японії Фуміо Кісіди, лідери G7 обговорять відновлення глобальної економіки та фінансів після пандемії коронавірусу, зміну клімату та діджиталізацію, включаючи штучний інтелект.

Україна у пріоритеті

Підтримка України стане одним із пріоритетних питань саміту G7 у японському місті Хіросіма. Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіду заявив, що прагнутиме використовувати зустріч як можливість підтвердити непохитну солідарність країн G7 з Україною у її протистоянні російському вторгненню.

Надзвичайний і Повноважний посол України в Японії Сергій Корсунський повідомив, що «по Україні, швидше за все, буде окрема заява, і вона Росії не сподобається».

Крім цього, японська сторона планує поставити на перші місця в порядку денному Китай, Північну Корею і ядерне роззброєння. Очікується, що президент США Джо Байден і прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда підтвердять силу Альянсу щодо безпеки своїх держав, обговоривши відповідь "на зростаючу наполегливість Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні" і війну Росії проти України.

- Тісно працюючи разом зі Сполученими Штатами, ми переконливо продемонструємо світові сильну волю G7 захищати заснований на правилах міжнародний порядок, - заявив головний секретар кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно.

Торкаючись підсумкового документу саміту, японський прем'єр зазначив, що налаштований до останньої хвилини уточнювати його тези та максимально точно сформулювати повідомлення, яке лідери G7 мають надіслати світові.

Посилення санкцій проти Росії

Очікується, що на саміті в Японії лідери країн G7 планують оголосити про посилення санкцій проти Росії. Нові заходи проти країни-агресора будуть спрямовані на обмеження енергетики та експорту, які забезпечують Москві кошти для ведення війни. Йдеться також про санкції проти третіх країн, які допомагають РФ.

За даними агентства Reuters, США мають намір узгодити з членами G7 свій підхід до санкцій, щоб щодо певних категорій товарів увесь експорт автоматично заборонявся, якщо він не входить до списку винятків. Наразі G7 задіює зворотний принцип, який дозволяє продавати Росії всі товари, що не включені до чорного списку.

- Ви побачите конкретні дії щодо подальшої ізоляції Росії та послаблення її здатності вести жорстоку війну, – заявив представник адміністрації президента США Джон Кірбі.

Reuters зазначає, що союзники поки ще не домовилися про широке застосування "жорсткішого підходу". Але адміністрація президента Джо Байдена очікує, що члени G7 ухвалять заборону експорту в найбільш чутливій для російських військових сфері – військово-промисловому комплексі.

Саміт G7 у Японії охоронятимуть 24 тисячі поліцейських

На додаток до 3000 хіросимських правоохоронців на період саміту до міста прибуде ще 21 тисяча поліцейських із 45 поліцейських відділень по всій країні.

- У Національній поліцейській службі заявили, що її попередні плани безпеки були посилені після того, як у прем'єр-міністра Фуміо Кішиду кинули вибуховий пристрій 15 квітня під час виборчого заходу в місті Вакаяма, - зазначає агентство Сіньхуа.