Завантажити ще

ДБР: Швейцарія заарештувала активи Жеваго на суму понад 113 мільйонів доларів США

ДБР: Швейцарія заарештувала активи Жеваго на суму понад 113 мільйонів доларів США

Державне бюро розслідувань (ДБР) спільно з АРМА (Агенцією з управління активами) продовжує роботу над поверненням зі Швейцарської Конфедерації арештованих понад 113 млн доларів США на рахунках компаній, кінцевим бенефіціарним власником яких є екснардеп, акціонер  АТ «Банк «Фінанси та Кредит» Костянтин Жеваго. Як повідомили в пресслужбі ДБР, кошти були арештовані на підставі відповідної ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 26 жовтня 2022 за запитом Державного бюро розслідувань.

Компетентні органи Швейцарської Конфедерації повідомили ДБР про велику суму активів, яка знаходиться на заморожених рахунках та перевищує 113 мільйонів доларів США. Наразі ДБР вживає заходи для передачі арештованих коштів до АРМА.

За даними ДБР, під час розслідування кримінального провадження  Жеваго було повідомлено про підозру в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 27, частиною 5 статті 191, частиною 3 статті 209 Кримінального кодексу України. Підозри також були оголошені ряду високопосадовців банку, які організували схему витрати 113 мільйонів доларів США з фінансової установи, завдавши шкоду інтересам держави та вкладників банку.

На даний момент був накладений арешт на майно підозрюваного олігарха та юридичних осіб, пов'язаних з ним. Це включає акції його підприємств на суму сотень мільйонів гривень, корпоративні права компаній, 26 нерухомих об'єктів. Також було арештовано майно інших юридичних осіб, пов'язаних з колишнім депутатом. Серед цього майна є 14 майнових комплексів, 21 частка майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир, вертоліт та яхта.

В бюро нагадали, що у жовтні 2020 року було арештовано активи загальною вартістю понад 300 мільйонів гривень, які були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Серед цих активів знаходилися корпоративні права, кошти та 26 об'єктів нерухомості, зокрема оздоровчі комплекси, готелі, житлові та комерційні приміщення, розташовані у центральних частинах Києва, Харкова, Полтави, Кривого Рогу, загальною площею понад 22 тисячі квадратних метрів.

Новини по темі: Швейцарія ДБР