Завантажити ще

Зеленський зустрівся у Ватикані з Папою Римським - говорили про "формулу миру"

Зеленський зустрівся у Ватикані з Папою Римським - говорили про

Президент Володимир Зеленський приїхав до Ватикану. Там він зустрівся із Папою Римським. Про це голова держави повідомив у своєму Твіттері.

- Я зустрівся з Папою Франциском. Вдячний йому за особисту увагу до трагедії мільйонів українців. Я говорив про десятки тисяч депортованих 🇺🇦 дітей. Ми маємо докласти всіх зусиль, щоб повернути їх додому, - написав Зеленський.

Під час розмови президент закликав понтифіка засудити злочини, вчинені Росією в Україні. Також сторони обговорили українську "формулу світу".

- Тому що не може бути рівності між жертвою та агресором. Я також говорив про нашу Формулу Світу як єдино дієвий алгоритм досягнення справедливого світу. Я запропонував приєднатися до його реалізації, – зазначив він.

З початку війни це перша особиста зустріч Зеленського та Папи Римського. До цього ЗМІ писали, що понтифік може відвідати Київ, але пізніше у Ватикані заявили, що це неможливо через проблеми зі здоров'ям Папи Франциска. Перший та єдиний візит Папи Римського до України відбувся у червні 2001 року. Тоді Іван Павло ІІ відвідав Київ та Львів.

13 травня президент Зеленський вирушив із офіційним візитом до Італії. У Римі він провів зустріч із президентом Італії Серджо Маттареллою та прем'єр-міністром країни Джорджем Мелоні. Сторони обговорили питання, пов'язані з оборонним співробітництвом, реалізацією української формули світу, санкціями проти РФ та наближенням членства України в ЄС.

Фото
Фото
13 Травня18:36