30 вересня
Завантажити ще

Кулеба обговорив з Блінкеном підготовку контрнаступу та нові поставки зброї

Кулеба обговорив з Блінкеном підготовку контрнаступу та нові поставки зброї
Фото: twitter.com/DmytroKuleba

Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провели телефонні переговори. Вони обговорили підготовку до контрнаступу ЗСУ та наступні постачання зброї. Про це повідомляє Держдепартамент США.

- Сторони обговорили поточну підготовку до контрнаступу України, у тому числі те, як вклад міжнародних партнерів може сприяти його успіху, – йдеться у заяві Держдепу за підсумками розмови. - Блінкен зазначив, що суверенітет України є життєво важливим для миру та безпеки в Європі, і підтвердив прихильність США до притягнення Росії до відповідальності, підкресливши обіцянку президента Джо Байдена підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.

Кулеба у свою чергу написав у Twitter, що розмова була спрямована на те, щоб скоординувати наступні поставки зброї, співпрацю з Глобальним Півднем та створення Спеціального трибуналу. Він також наголосив, що особливу увагу приділив важливості надання Україні винищувачів F-16 та крокам, необхідним для початку підготовки українських пілотів.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно більше часу, щоб почати довгоочікуваний контрнаступ проти Росії. бронетехніка, яка «надходить партіями».