Завантажити ще

Кулеба вже знайшов 30 потенційних послів: подавалися навіть іноземці, а дехто - "по приколу"

Кулеба вже знайшов 30 потенційних послів: подавалися навіть іноземці, а дехто -

Голова МЗС Дмитро Кулеба розповів про результати масштабного пошуку послів на вакансії, який він оголосив у середині березня. За майже два місяці міністерство отримало 1038 звернень від претендентів, серед яких були чинні та колишні дипломати, науковці, викладачі, підприємці, держслужбвці, представники громадянського суспільства, юристи, медійники, студенти, медики, місцеві депутати та навіть один іноземець. До етапу співбесіди пройшли 30 кандидатів.

- Особливо мене зачепили резюме українців, які працюють на керівних посадах у відомих західних компаніях, але готові їхати послами України до Африки. Є навіть іноземний громадянин українського походження. Українці з України в основному хочуть працювати в Європі. В рамках наявних механізмів пошуку кандидатів ми б цих людей ніколи не знайшли. Коротше кажучи, вибір зріс в рази не лише кількісно, але й якісно, - написав Кулеба.

Кулеба запевнив, що від самого початку розумів, що серед сотень звернень реальних кандидатів на посади послів буде лише кілька десятків. У той же час близько сотні кандидатів "недотягують до посади посла", але можуть працювати на інших дипломатичних посадах. МЗС запропонує їм взяти участь у відкритих конкурсах міністерства на посади за кордоном або в доборі на посади у Києві.

- Посада посла вимагає високої кваліфікації, тому природно, що чимало звернень ми відсіяли одразу як такі, що не відповідають рівню фахових вимог. Люди подалися «по приколу» або, скажімо так, вкрай переоцінивши себе. Але таких меншість від загальної цифри, - запевнив Кулеба.

13 березня Міністерство закордонних справ вперше оголосило конкурси на посади послів у 21 країні Європи, Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії. Подати заявку можна на сайті МЗС. Оскільки законодавство не передбачає проведення конкурсів на посаду послів, то кандидатури розглядатимуться виключно міністром. 
 

Новини по темі: МЗС Дмитро Кулеба