30 вересня
Завантажити ще

США прокоментували заяву України про збиття гіперзвукової ракети РФ за допомогою Patriot

США прокоментували заяву України про збиття гіперзвукової ракети РФ за допомогою Patriot
Фото: kremlin.ru//wikimedia.org

США впевнені у достовірності заяв України про те, що країна успішно збила російську гіперзвукову ракету за допомогою протиповітряної оборони американського виробництва Patriot. Про це пише CNN з посиланням на джерело, знайоме з цим питанням.

Наголошується, що Patriot успішно протидіє балістичним ракетам, проте до минулого тижня її здатність зупиняти гіперзвукові ракети повітряного базування була «чисто теоретичною». Здійснене Україною перехоплення «забезпечило реальну демонстрацію цієї здібності». У Пентагоні наголосили, що це є важливою подією.

Джерело додало, що заява України про перехоплення викликала у Пентагоні резонанс. А також, що подія є важливою з кількох причин. Однією з них є те, що Путін постійно розхвалював можливості російської гіперзвукової зброї, заявляючи, що вона здатна пройти усі існуючі системи протиповітряної оборони.

Також до минулого тижня розрахунок Росії полягав у тому, що якщо вона застосує гіперзвукову балістичну ракету, то у будь-що вона б стріляла, вона обов'язково потрапить у ціль. Тепер ця заява поставлена під сумнів.

Той факт, що перехоплення здійснив український екіпаж, який пройшов підготовку в Оклахомі, але не мав американських радників на полі бою, є ще більшим успіхом для Пентагону.

Новини по темі: Ракета