Завантажити ще

Місія Frontex призупинила польоти над Чорним морем через інцидент із російським Су-35

Місія Frontex призупинила польоти над Чорним морем через інцидент із російським Су-35

Після інциденту за участю польського літака та російського винищувача місія Frontex припинила патрулювання над Чорним морем. Про це повідомляє "RMF FM"

Як зазначили в агентстві, всі польоти на Чорному морі будуть зупинені доти, доки румунська влада не забезпечить безпеку польотів. Наразі операцію на Чорному морі очолюють румунські військові.

Російський винищувач Су-35 перехопив патрульний літак L410 TURBOLET польської прикордонної служби, який виконує планову місію у співпраці з румунськими службами над Чорним морем у міжнародному повітряному просторі під егідою Frontex. За словами прес-секретаря Прикордонної служби Польщі Анни Михальської, російський винищувач влетів у певну оперативну зону Румунії без попереднього радіоконтакту і здійснив три агресивні та небезпечні маневри, наблизившись до польського літака на мінімальну безпечну відстань.

За даними польської сторони, інцидент викликав значні турбулентності на борту патрульного літака, який тимчасово втратив контроль та почав втрачати висоту. У повідомленні наголошується, що російський винищувач також перетнув траєкторію польоту польського літака на дуже небезпечній відстані, яка за оцінкою екіпажу складала близько 5 метрів. Через інцидент з тривоги підняли бойову авіацію НАТО.

 

Новини по темі: літак Чорне море