21 листопада
Завантажити ще

Депутати вдосконалили порядок роботи військово-лікарських комісій

Депутати вдосконалили порядок роботи військово-лікарських комісій
Фото: Darko Stojanovic з сайту Pixabay

Верховна Рада ухвалила два законопроєкти, покликані вдосконалити роботу військово-лікарських комісій (ВЛК). Обидва були прийняті за основу 11 квітня цього року. За остаточну редакцію проголосували 287 депутатів (законопроєкт № 9154) та 291 (законопроєкт № 9158).

Перший законопроєкт (№ 9154) вносить зміни до ст. 70-ї Основ законодавства України про охорону здоров’я. Ними суттєво розширено перелік закладів, при яких можуть створюватися військово-лікарські комісії. Тепер це не лише територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, а також медичниі заклади МВС, сектору безпеки, державні й комунальні медичні заклади.

- Ми дозволили створювати такі комісії у комунальних лікарнях, щоб зменшити черги та пришвидшити проходження комісії, - написав у фейсбуці голова Комітету з питань здоров’я Михайло Радуцький.

Він також нагадав, що робоча група під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля затвердила «дорожню карту» для покращення системи медико-соціальної експертизи.

- Ухвалення законопроєкту № 9154 – це один із пунктів цього документа, - каже народний депутат, -.

Також уряд вже погодив впровадження нового пакету в межах ПМГ (Програма медичних гарантій), за яким лікарі у комісіях отримають кошти, та підтримав постанову про спрощення довідки про обставини поранення, розробив рекомендації для роботи ВЛК, запустив пілотний проєкт електронного документообігу між військовими частинами та територіальними центрами комплектування.

Головна мета законопроєкту №9158 – це удосконалення питань оформлення військовослужбовцям довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) як за результатами проведення службового чи спеціального розслідування, так і без проведення. В документі, зокрема, йдеться, що в разі, коли травма, поранення, контузія, каліцтво отримані внаслідок бойових уражень або дій з боку противника в районі ведення бойових дій, у розслідуванні не буде потреби. Довідка за фактом травми складається протягом 5 днів на підставі рапорту безпосереднього командира та наказу командира військової частини про отримання військовослужбовцем поранення. В цей же строк довідка направляється до військового закладу охорони здоров'я або територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

До другого читання закону депутати підготовували досить багато правок, і поки невідомо, які саме з них були ухвалені.

Народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграмі написав:

- Важливо, у № 9158 підтримана правка № 47, що у разі неможливості направлення документів в електронному вигляді обов’язок з направлення документів у паперовому вигляді покладається саме на заклад охорони здоров’я або територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Законопрєкт №9158 також удосконалює порядок направлення війсковослужбовців, які за висновком ВЛК мають право на відпустку для лікування або визнані непридатними до служби, до місця проведення відпустки або для оформлення документів на звільнення.