Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
17 квiтня
Завантажити ще

Путін підписав указ про депортацію жителів окупованих територій, які відмовилися від громадянства РФ

Путін підписав указ про депортацію жителів окупованих територій, які відмовилися від громадянства РФ
Фото: Вікіпедія

Президент РФ Володимир Путін "узаконив" депортацію мешканців анексованих територій України, які відмовилися ухвалити російське громадянство. Відповідний указ він підписав 27 квітня.

У документі сказано, що громадяни України, які мешкають на незаконно анексованих територіях і вирішили зберегти українське громадянство, можуть проживати там до 1 липня 2024 року. Після цього їх можуть депортувати.

- Іноземцями вважатимуться ті громадяни, які зголосилися зберегти наявне вони громадянство чи залишитися особами без громадянства, і навіть не склали присягу громадянина РФ.

Як пише " Дощ ", окремий пункт президентського указу стосується депортації тих, хто "створює загрозу національній безпеці" Росії. Жителів незаконно анексованих регіонів, які виступають за "насильницьку зміну основ конституційного ладу" в Росії, фінансують терористичну та екстремістську діяльність або беруть участь у "несанкціонованих" акціях, депортуватимуть та заборонятимуть їм в'їзд до країни.

27 квітня Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій наголошується, що згідно з нормами міжнародного права примусова депортація українських дітей на територію РФ – це ознака геноциду, тому всі такі випадки мають розслідуватись, а всі причетні – відповісти.