Завантажити ще

Україна під час четвертого за місяц обміну повернула з полону 44 людини

Україна під час четвертого за місяц обміну повернула з полону 44 людини
Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

З російського полону повернули ще 44 людини, повідомив 26 квітня керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Серед них двоє цивільних та двоє чоловіків, дружин яких звільнили раніше.

- Черговий обмін полоненими. Нам вдалося повернути додому 44 наші людини. Серед них - 36 рядових та сержантів і 6 офіцерів. Це військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки. Люди захищали Маріуполь, «Азовсталь», Херсонщину, билися з ворогом на Сході, - розповів Єрмак.

За словами голови Офісу президента, серед звільнених є поранені, яких катували у полоні. 

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що до ЗСУ належать 19 звільнених, до ДПСУ – 11, ВМС – 7, НГУ – 2, ТрО – 3. 

- Звільнені військовослужбовці воювали, зокрема, в Маріуполі, на донецькому, херсонському, харківському, луганському та сумському напрямках, - йдеться у повідомленні штабу.

Серед звільнених - військовий хірург, який оперував поранених у військовому шпиталі в Маріуполі та організував масову медичну допомогу. Одному зі звільнених, командирові відділення, загрожував так званий «суд» із ув’язненням на тривалий термін.

Міноборони Росії заявило, що з полону повернуто 40 російських військовослужбовців. Військовослужбовців буде доставлено до Москви для лікування та реабілітації.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення вдалося звільнити 2279 українців.

У квітні 2023 року це вже четвертий обмін. У Великдень Україна повернула 130 людей.