Деякі з ключових союзників України, включаючи США, розглядають можливість майже повної заборони експорту до Росії. Про це 20 квітня повідомив Bloomberg із посиланням на людей, знайомих із питанням.
Переговори - на попередній стадії, зазначило американське видання, і відбуваються напередодні саміту лідерів «Великої сімки», який відбудеться у травні.
Цей підхід, який обговорюють дипломатичні представники, повністю змінить існуючий режим санкцій, заборонивши будь-який експорт, якщо він не дозволений. Згідно з поточними критеріями, будь-який експорт дозволений, якщо він не заборонений.
Якщо лідери «Великої сімки» схвалять цей крок на саміті, тоді необхідно буде узгодити, що саме все ж таки буде дозволено. Швидше за все, це ліки та сільськогосподарська продукція, включаючи продукти харчування. Товари, які можуть постраждати найбільше, включають в себе автомобілі, шоколад, пиво, взуття, квіти та косметику.
Існують потенційно серйозні перешкоди для реалізації такого кроку. Щоб набути чинності в ЄС, нові критерії мають бути ухвалені всіма членами, і це викликає гострі дебати, враховуючи ймовірну негативну реакцію з боку компаній, які все ще експортують товари до Росії, а також ризик заходів у відповідь з боку Москви. ЄС буде особливо вразливий через обмеження на такі товари, як мідь. А майже повна заборона експорту до Росії може ще більше зблизити Москву з Китаєм, оскільки вона шукає альтернативи санкційним товарам.
За даними журналу Trade Data Monitor, який базується у Женеві, Німеччина, Італія та Польща залишаються в трійці найбільших європейських експортерів товарів до Росії. Також товари на мільярди доларів експортуються до Росії з інших країн Європи, США, Канади та Японії.
Після вторгнення Росії до України санкції майже вдвічі скоротили вартість експорту з ЄС та "Великої сімки", наклавши обмеження на все - від електроніки до предметів розкоші. Москва знаходить способи обійти санкції, ввозячи товари через треті країни. РФ перестала публікувати дані про імпорт.
13 квiтня Офіс президента України повідомив, що показав представникам дипломатичних місій рештки знищеної російської військової техніки з елементами західної електроніки та побутової техніки.