21 липня
Завантажити ще

Південна Корея назвала умови, при яких надасть Україні військову допомогу

Південна Корея назвала умови, при яких надасть Україні військову допомогу
Фото: KIM HONG-JI/REUTERS

Сеул може вийти за рамки гуманітарної та економічної допомоги Україні, якщо країна зазнає великомасштабного нападу на цивільних. Про це президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив в інтерв’ю агентству Reuters.

Південнокорейський лідер зазначив, що його уряд вивчає засоби захисту та відновлення України.

- Якщо виникне ситуація, з якою міжнародна спільнота не зможе миритися, наприклад, великомасштабний напад на мирних жителів, масове вбивство або серйозне порушення законів війни, нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній або фінансовій підтримці, - зазначив він.

За даними агентства,  Сеул вперше заявив про готовність надати зброю Києву більш ніж через рік після того, як відкинув таку можливість.

- Я вважаю, що не буде обмежень щодо підтримки захисту та відновлення країни, яка зазнала незаконного вторгнення як відповідно до міжнародного, так і внутрішньодержавного права. Однак, враховуючи наші відносини зі сторонами, які беруть участь у війні, та події на полі бою, ми вживатимемо найбільш відповідні заходи, - заявив Юн Сок Йоль.

Південна Корея є ключовим союзником США та великим виробником артилерійських боєприпасів. До цього моменту країна намагалася уникнути протидії Росії через свої компанії, які там працюють, і впливу Москви на Північну Корею.