29 вересня
Завантажити ще

Міністр Галущенко - про нові тарифи на електроенергію: Питання ще обговорюється

Міністр Галущенко - про нові тарифи на електроенергію: Питання ще обговорюється
Фото: facebook.com/german.galushchenko

Влада ще не ухвалила рішення про встановлення нових тарифів на електроенергію для населення. Про це розповів міністр енергетики Герман Галущенко, повідомив Інтерфакс-Україна.

- Питання ще обговорюється. Але чого тільки не пишуть зараз: і 6 грн/кВт-год, і 8 грн/кВт-год. Будемо дивитися, - сказав міністр на пресконференції у Києві.

За словами Галущенка, нові тарифи допоможуть відновити енергосистему після завданих Росією ударів. Міністр сказав, що важлива “ремонтна кампанія”, щоб пройти наступний осінньо-зимовий період.

Також Герман Галущенко повідомив, що Україна поки що збереже заборону на експорт газу та вугілля.

- Безумовно, бізнес зацікавлений в експорті. Але вже ретроспективно можна точно сказати: якби він не був заборонений, то з огляду на цінову кон'юнктуру європейських ринків весь газ приватних власників був би в Європі, - заявив він.

Галущенко зазначив, що Україна пройшла осінньо-зимовий період “абсолютно без імпорту вугілля”. 

Дія тарифів на електроенергію для населення (1,44 грн/кВт-год і 1,68 грн/кВт-год (у разі споживання від 250 кВт-год на місяць)) закінчується з 1 травня. Експорт газу та енерговугілля заборонили в 2022 році. У квітні 2023 року Україна відновила експорт електроенергії до Словаччини.