4 червня
Завантажити ще

Кабмін повністю заборонив експорт українського вугілля

Кабмін повністю заборонив експорт українського вугілля
Фото: facebook.com/KabminUA

Кабінет міністрів повністю заборонив експорт вугілля українського видобутку. Про це 7 вересня повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

- Внесено зміни до Обсягів квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню, затверджених постановою КМУ від 29.12.2021 № 1424, в частині повної заборони експорту вугілля українського походження за кодом згідно з УКТЗЕД 2701, - написав він у своєму телеграм-каналі за результатами засідання.

В Міненергетики у середу також повідомили, що в Україні створили оперативний штаб із забезпечення моніторингу проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 років.

- Міністерство енергетики продовжує активну підготовку до опалювального сезону, створення оперативного штабу – одна з невід’ємних складових процесу. Цього року з огляду на повномасштабну війну з рф ми пропрацьовуємо різні сценарії проходження ОЗП, підготовка ведеться дуже серйозна, - пояснив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

Раніше під заборону на експорт енергоресурсів не підпадав експорт коксівного вугілля. Кабінет міністрів постановою від 10 червня заборонив експорт природного газу, мазуту, а також вугілля кам'яного, антрациту, брикетів, окатишів аналогічних видів твердого палива, отриманих із кам'яного вугілля.

За даними Державної митної служби, з початку 2022 року Україна експортувала вугілля у Словаччину, Польщу, Угорщину та інші країни.