Завантажити ще

МЗС у відповідь на "мирні ініціативи" президента Бразилії запросив його в Україну

МЗС у відповідь на
Фото: Rashed Al Mansoori/UAE President/REUTERS

Україна продовжує спостерігати за "мирними ініціативами" президента Бразилії Луїса Лула да Сілви відносно завершення війни РФ в Україні. Але закликає не ставитися однаково до країни-агресора та сторони, яка захищається, заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

- Україна із зацікавленістю спостерігає за зусиллями президента Бразилії із пошуку рішення для припинення війни. Водночас не відповідає реальному стану речей підхід, за яким жертва й агресор ставляться на однакові шальки терезів, а країни, які допомагають Україні захиститися від смертоносної агресії, звинувачуються в заохоченні війни, - сказав Ніколенко.

Він пояснив, що Україну не потрібно переконувати закінчити війну, адже саме наша країна зазнає страждань та руйнувань.

- Загарбницька війна ведеться на українській землі і завдає невимовних страждань та руйнувань. Ми більш ніж будь-хто в світі прагнемо завершення російської агресії на основі формули миру, запропонованої президентом Зеленським, - додав Ніколенко.  

Речник МЗС запросив президента Бразилії відвідати Україну, аби «зрозуміти справжні причини та сутність російської агресії та її наслідки для глобальної безпеки».

Про які ініціативи да Сілви йде мова

Бразильський лідер спочатку запропонував Україні віддати Крим. А потім заявив, що США "заохочують" війну в Україні. У відповідь Білий дім виступив з критикою заяв президента Бразилії  та наголосив, що той «повторює російську і китайську пропаганду, зовсім незважаючи на факти".

Новини по темі: Бразилія МЗС України