22 грудня
Завантажити ще

Десять іранських військових засудили до тюремних термінів за збитий літак "МАУ"

Десять іранських військових засудили до тюремних термінів за збитий літак
Фото: mizanonline.ir

За збитий 2020 року літак "МАУ" Іран засудив десять іранських військових до ув'язнення. Про це повідомило агентство Mizan Online із посиланням на сайт судової системи.

Найбільший термін отримав один із командирів - 13 років, проте з урахуванням ув'язнення, по суті, його засудили до десяти років позбавлення волі. Дев'ятеро інших військових отримали від одного до трьох років позбавлення волі. Їхні імена не називаються.

У обвинувальному акті йдеться про те, що командир комплексу ППО "Тор М-1" випустив дві ракети по авіалайнеру всупереч наказу та інструкції. Дії командира "були зумовлені його незнанням ситуації та помилковим переконанням у тому, що виявлена мета була ворожою".

- Враховуючи масштаби впливу та наслідки цієї події, головного обвинуваченого було засуджено до максимального покарання, - повідомило видання.

Український пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії "МАУ", який мав виконати рейс PS752 маршрутом Тегеран - Київ, був збитий в районі міжнародного аеропорту імені Імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту 8 січня 2020 року.

На борту перебували 167 пасажирів та дев'ять членів екіпажу. Серед загиблих - 11 громадян України, 82 громадяни Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, чотири - Афганістану, по три - Німеччині та Великої Британії.

11 січня іранська влада визнала, що Boeing був збитий помилково військовими. Пізніше Командувач аерокосмічними силами "Корпуса вартових Ісламської революції" (КСІР) Амір Алі Хаджізаде заявив, що бере на себе відповідальність за збиття українського літака.

За кілька годин до того, як літак було збито, Іран завдав ракетних ударів по американських військових базах в Іраку у відповідь на вбивство США командувача КВІР Касема Сулеймані за кілька днів до цього неподалік Багдада.

8 сiчня 2023 року в Києві вшанували пам‘ять загиблих три року тому в літаку МАУ над Тегераном. До меморіалу прийшли працівники Міжнародних авіаліній України, колишній президент авіакомпанії Євгеній Дихне та родичі загиблих.