Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
2 травня
Завантажити ще

Резніков прокоментував ядерні погрози Путіна

 Резніков прокоментував ядерні погрози Путіна
Фото: Ritzau Scanpix/Bo Amstrup via REUTERS

Ядерні погрози Російської Федерації є нічим іншим, як маячнею. Таку думку міністр оборони України Олексій Резніков висказав в інтерв'ю іспанській газеті La Razon. 

При цьому міністр наголосив, що низка країн сприймає подібні погрози на повному серйозі, що заважає країнам-союзникам передати Україні "все, що необхідно для перемоги". Резніков додав, що страх перед Росією Заходу вселяла Меркель.

- Це стало реальністю у 2008 році, під час саміту НАТО в Бухаресті. Була цілком реальна можливість того, що Україна та Грузія стануть новими членами. Американці були за це, як і більшість європейців. Саме канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила проти та переконала інших. Потім було вторгнення та окупація деяких районів Грузії. Потім були отруєння в Солсбері, вибухи в Чехії та Болгарії, окупація Криму у 2014 році, Луганська та Донецька... Знову та ж доктрина: не провокуй Росію, - сказав Резніков. 

 Міністр також наголосив, що сам вважає російські погрози щодо ядерної зброї блефом.

- З технічної точки зору останнє випробування ядерної зброї було проведено в Казахстані у 1998 році. Повторюю: 1998 рік. У якому стані знаходиться цей атомний арсенал? Китай та Індія вже направили Кремлю чітке попередження проти застосування ядерної зброї. Це остання червона лінія у світі. І де б вони їх використовували? Море, гори, міста, перша лінія? – запитав міністр оборони.

Раніше президент РФ Путін оголосив про підписання угоди з Мінськом щодо розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі. Це призвело до занепокоєння серед міжнародних громадських організацій та держав. Проте, лідер Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна має право на власну стратегічну ядерну зброю і її інфраструктуру вже підготовлено в разі загрози національній безпеці. Це викликало ще більші опаски в міжнародному співтоваристві та спровокувало занепокоєння про мирний характер Білорусі.