Завантажити ще

Зеленський ввів санкції проти дочки Шойгу, російських спортсменів та Яндекса

Зеленський ввів санкції проти дочки Шойгу, російських спортсменів та Яндекса
Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Президент Володимир Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти російських спортсменів, а також низку юридичних та фізичних осіб. Відповідні укази оприлюднили на сайті президента.

Указом 228/2023 вводиться в дію рішення Ради нацбезпеки та оборони щодо санкцій проти 87 фізичних осіб, більшість яких – російські спортсмени. Іншим указом, 227/2023, санкції вводяться проти 351 фізичної та 254 юридичних осіб, серед яких "Яндекс", "Рамблер", а також інші російські IT-компанії та підприємці.

До списку санкцій потрапив колишній воротар збірної Росії з футболу та гравець клубу "ЦСКА" Ігор Акінфєєв. При цьому обмеження застосували до доньки глави міноборони РФ Сергія Шойгу, президента федерації тріатлону РФ Ксенії, міністра спорту і туризму республіки Білорусь Сергія Ковальчука, російського фігуриста Іллю Авербуха та гімнастки Світлану Хоркіну.

Кабміну разом із СБУ та Нацбанком України Володимир Зеленський доручив забезпечити реалізацію та моніторинг ефективності персональних санкцій. Міністерство закордонних справ України має проінформувати компетентні органи ЄС, США та інших держав про застосування санкцій та порушити перед ними питання щодо запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Раніше Зеленський анонсував нові санкції України проти осіб, які працюють на агресію Росії. За словами президента, антиросійські санкції України є частиною глобального тиску на країну-агресора і він має посилюватись.