22 травня
Завантажити ще

Міністр освіти Лісовий навів нові аргументи за скорочення предметів у школах

Міністр освіти Лісовий навів нові аргументи за скорочення предметів у школах
Фото: facebook.com/UAMON

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий закликав українців до обговорення кількості предметів у школах. На своїй сторінці у Фейсбук Лісовий повідомив, що побачив активне обговорення пропозиції скорочення предметів та різні аргументи “за” та “проти”. 

- Друзі, бачу активне обговорення щодо кількості предметів, яку вивчають школярі сьогодні в Україні. Є різні аргументи “за” скорочення та “проти”. Поговорімо відверто… Тому прошу вас поділитися своєю думкою з цього питання у коментарях і розповісти про досвід відвідування ваших дітей шкіл за кордоном, - написав міністр освіти і науки України.

Оксен Лісовий навів нові аргументи скорочення кількості предметів у школах. За словами голови МОН, фактично питання стоїть не стільки про те, скільки має бути предметів, а як оптимізовані навчальні програми, яке навантаження отримують діти на уроках і на домашнє опрацювання, в якій формі відбувається навчання. Він також заявив, що діти зосереджуються на предметах, які обирають для себе як пріоритетні. 

- Наприклад, у 7-9 класі діти наразі мають близько 20 предметів. Таку кількість складно засвоїти і без стресу та онлайн-навчання (подекуди без гаджетів, адаптованих навчальних програм тощо). А в наших умовах – це на межі можливостей. Тож зрештою діти все одно зосереджуються на тих предметах, які обирають для себе як пріоритетні. Це я бачу і як батько, і тривалий час спостерігав як директор Малої академії наук, - розповів міністр.

Лісовий нагадав, що згідно з законом “Про освіту” 2017 року, у старшій профільній школі, починаючи з 2027 року, діти можуть обирати напрямок, за яким вони хочуть навчатися. 

Голова МОН зазначив, що в дітей високе психологічне і розумове навантаження через два роки ковіду та рік повномасштабної війни. Це про велику кількість предметів, навчання онлайн та додаткові заняття, щоб надолужити втрачене.

13 квітня новий міністр освіти України Оксен Лісовий заявив в ефірі «Сніданку з 1+1», що підтримує скорочення кількості предметів у школах. Міністр зазначив, що планує спростити навчання дітей, які перебувають за кордоном і навчаються одночасно в українських та іноземних школах.

Верховна Рада 21 березня призначила на посаду міністра освіти і науки України директора Національного центру «Мала академія наук України» Оксена Лісового.