20 червня
Завантажити ще

У Чехії продають подарований президентом макет комплекса "Нептун", який затопив крейсер "Москва"

У Чехії продають подарований президентом макет комплекса
Фото: dobrobot.cz

У Чехії виставили на продаж подаровану президентом Петром Павелом модель "Нептуна", який рiк тому вразив крейсер "Москва". Новий лот 13 квітня у твіттері презентувала ініціатива "Подарунок для Путіна" (Dárek pro Putina).

- Сьогодні виповнився рівно рік відтоді, як українські протикорабельні ракети "Нептун" влучили в російський крейсер "Москва". Макет цієї зброї нам передав на початку січня президент Петр Павел. Знаючи, що колись ми виставимо його на аукціон. Цей час настав. Дякую, пане президенте, – йдеться у повідомленні.

На сайті благодійної аукціонної платформи йдеться про те, що переможець отримає письмовий сертифікат автентичності. Отримані від продажу кошти підуть на відновлення критичної інфраструктури України.

Міністр оборони України Олексій Резніков у річницю події написав у своєму фейсбуці, що рік тому Військово-морські сили Збройних Сил України переписали вікову історію. Востаннє Росія втрачала свій флагман понад сторіччя тому.

13 квітня 2022 року ВМС України завдали по флагману Чорноморського флоту Росії крейсеру "Москва" удару двома крилатими протикорабельними ракетами Р-360 "Нептун" українського берегового протикорабельного комплексу РК-360МЦ "Нептун". Внаслідок отриманих ушкоджень та погодних умов він перекинувся та затонув. Крейсер перебував у територіальних водах України, неподалік острова Зміїний.

Чеська ініціатива "Подарунок для Путіна" заснована чеським бізнесменом Далібором Дедеком. Раніше вона зібрала кошти на модернізований танк T-72, реактивну систему залпового вогню RM-70 і різні типи безпілотників. Також "Подарунок для Путіна" фінансує навчання для українських солдатів та уроки жестової мови для українців з вадами слуху в Чехії.

У лютому президент Чехії Петр Павел прийшов на концерт гурту "ТНМК" у Празі.

Новини по темі: Аукціони Чехія ВМС