14 червня
Завантажити ще

Володимир Зеленський підписав закон про призначення пенсій жителям окупованих територій

Володимир Зеленський підписав закон про призначення пенсій жителям окупованих територій
Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає призначення пенсії мешканцям тимчасово окупованих територій або територій, на яких ведуться бойові дії. Про це 12 квітня повідомив Офіс президента.

- Президент Володимир Зеленський підписав Закон України № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» про призначення пенсії особам, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, - сказано на сайті глави держави.

Верховна Рада ухвалила закон 20 березня. Він стосується громадян, які досягли пенсійного віку, або стали особами з інвалідністю, або втратили годувальника. 

Жителі не можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України або подати заяву та підтверджувальні документи через веб-портал електронних послуг ПФУ через відсутність на окупованих територіях інтернету та українського мобільного зв’язку. 

- Ухвалений закон покликаний урегулювати цю проблему, зокрема передбачивши, що у період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування пенсія призначається незалежно від дати звернення, - пояснили в Офісі президента.

Згідно із законом, пенсія призначатиметься:

- за віком – від дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку;

- у зв’язку з інвалідністю – від дня встановлення інвалідності;

- у зв'язку з втратою годувальника – від дня, що настає за днем смерті годувальника;

- за вислугу років – від дня, наступного за днем звільнення з роботи, яка дає право на таку пенсію, але не раніше 24 лютого 2022 року.

Норми закону також поширюються на громадян, які проживали і залишили тимчасово окуповані території та території, де велися бойові дії.

17 березня президент Зеленський підписав закон про компенсацію за зруйноване та пошкоджене житло.